ПИОМ: Пријава за износот на примениот надоместок по основ на договор за дело или авторски договор | Правдико

Правдико

   

ПИОМ: Пријава за износот на примениот надоместок по основ на договор за дело или авторски договор

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Screenshot_2ПИОМ ја објави пријавата со која се пријавуваат надоместоците по основ на договор за дело или авторски договор. Образецот освен рачно да се пополнува, истата може или директно на веб-страницата електронски да се пополни и да се испринта, или пак, пријавата од веб-страницата може претходно да се сними (зачува) во компјутер и потоа електронски да се пополни и испринта.

Така електронски пополнетата пријава да се достави во Фондот на ПИОМ.

Образецот можете да го превземете ТУКА

Препорачуваме

Партнери на Правдико