Пиштоли пронајдени во ѕид на куќа во Велес | Правдико

Правдико

   

Пиштоли пронајдени во ѕид на куќа во Велес

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Осумнаесет пиштоли биле пронајдени во ѕид на куќа во Велес.

Според информациите на МВР, вчера околу 13.30 часот при вршење градежни работи на куќа што се наоѓа на улицата Максим Горки во Велес, од страна на сопственикот на куќата И.Ѓ. (68) во еден од ѕидовите пронајдени се 18 пиштоли „нагантс“ во калибар 7,62 мм.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Секторот за внатрешни работи – Велес.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико