Пленковиќ: Се работи на нова методологија за проширување на ЕУ | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Пленковиќ: Се работи на нова методологија за проширување на ЕУ

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Хрватскиот премиер, Андреј Пленковиќ, изјави дека смета оти Франција може да го промени ставот за проширувањето на ЕУ до Самитот во Загреб во мај.

Тој во пресрет на посетата на европските официјални претставници на Загреб, а по повод официјалниот почеток на претседателството на Хрватска со Советот на ЕУ, изјави дека новиот комесар за проширување, Оливер Вархељи, во моментот работи на документ што може да ја промени методологијата на пристапните преговори, кој би можел да ја задоволи француската страна. Претседателот Емануел Макрон во октомври порача дека овој процес треба да биде помалку бирократски, пренесува ХРТ.

Пленковиќ истакнал дека целта на состанокот во Загреб е да се интензивираат разговорите меѓу членките и аспирантите за членство во ЕУ, така што тие би се одржувале барем на секои две години.

Хрватскиот премиер порача дека земјата има четири столба во програмата за претседателство со Советот на ЕУ, кои се однесуваат на разни европски политики.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико