По 20 години затвор за убиството на Мевљана | Правдико

Правдико

   

По 20 години затвор за убиството на Мевљана

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

106653По 20 години затвор за сопружниците за убиството на 3-годишната Мевљана. Ваква е казната што ја изрече Основниот суд Скопје 1 за Џемаил Браими и неговата сопруга Јасмина Махмуд.

Заштитатата на детето е највисоко на пиедесталот во секое современо општество и никој нема право да посегнува по животот на детето, изјави обвинител во случајот.

Сопружниците беа обвинети дека до смрт го претепале тригодишното девојче.

Извор: 24 Вести

Препорачуваме

Партнери на Правдико