По предупредувањата на САД зајакнати мерките на безбедност во Барселона | Правдико

Правдико

   

По предупредувањата на САД зајакнати мерките на безбедност во Барселона

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во Барселона се зајакнати безбедносните мерки по предупредувањата на САД за можни терористички напади во вториот по големина град во Шпанија за време на божиќните и новогодишните празници.

Во предупредувањето на Стејт департментот, кое е упатено на американските државјани во Барселона, им се советува на поголемо внимание во близина на јавниот превоз во населбата Лас Рамблас.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико