По речиси една година бегство фатен затвореник од Идризово | Правдико

Правдико

   

По речиси една година бегство фатен затвореник од Идризово

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

По речиси една година бегство вчера попладне полицијата уапси триесет и деветгодишен затвореник од затворот Идризово.

Тој бил осуден на 20 години затворска казна, а од затворот избегал на 16 декември минатата со употреба на сила и сериозна закана.

До моментот на лишување од слобода истиот само во Куманово има извршено 10 кривични дела и тоа шест разбојништва, три тешки кражби и едно одземање на моторно возило.

Извор: ТВ24

Препорачуваме

Партнери на Правдико