По само шест месеци, падна Владата во Романија | Правдико

Правдико

   

По само шест месеци, падна Владата во Романија

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Романскиот парламент ја урна Владата на социјалдемократот Сорин Гринденау. Во гласањето за доверба во парламентот Владата изгубила со 241: 7.

Оваа Влада беше изгласана на 4 јануари оваа година, но коалицијата во опозиција денеска ја сруши.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико