По вербална и физичка пресметка на улицата „Кеј 13-ти Ноември“ приведен 39-годишен маж од Црна Гора | Правдико

Правдико

   

По вербална и физичка пресметка на улицата „Кеј 13-ти Ноември“ приведен 39-годишен маж од Црна Гора

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во угостителски објект на улица „Кеј 13-ти Ноември“, по претходна вербална расправија, настанала физичка пресметка помеѓу четири непознати лица.

Лицата по вербалната и физичка пресметка излегле надвор од објкетот во кој се наоѓале по што го скршиле стаклото на влезната врата.

По преземени мерки, од страна на полициски службеници, бил приведен 39-годишен маж од Црна Гора, a се преземаат мерки и активности за пронаоѓање и на другите лица, информираат од МВР.

За настанот е известен јавен обвинител и се работи на целосно расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико