По вербална расправија, едниот извадил нож, а другиот пиштол во детска градинка | Правдико

Правдико

   

По вербална расправија, едниот извадил нож, а другиот пиштол во детска градинка

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во детската градинка на улицата Рокомија во Скопје во текот на вчерашниот ден дошло до вербална расправија помеѓу двајца скопјани по што едниот извадил пиштол, а другиот нож, информираат од МВР.

„Според пријавеното, З.Џ. извадил пиштол, а Б.З. извадил нож. По преземените мерки од страна на полициски службеници, бил приведен З.Џ., при што кај него бил пронајден пиштолот“, информираат од МВР.

Од полицијата додаваат дека лицето што извадило нож, по расправијата го напуштил местото на настанот, но по преземени мерки и активности е пронајден и приведен.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот, додаваат од МВР.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико