Побуна во затворот во Канзас, горат згради во затворскиот комплекс | Правдико

Правдико

   

Побуна во затворот во Канзас, горат згради во затворскиот комплекс

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во затворот Нортон во Канзас, изминатата ноќ се случил побуна на затворениците. Локалните медиуми јавуваат дека многу затвореници успеале да избегаат и дека се вооружени.

Исто така, медиумите наведоа дека горат неколку згради во затворскиот комплекс.

„Затворските полицајци потврдија дека имаат „ситуација“, објавија мдиумите.

Од канцеларијата на шерифот на Нортон на жителите им препорачале да останат во своите домови, да се забарикадираат и да ги блокираат своите автомобили.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико