Почина момчето повредено во сообраќајката кај Рампа во Кисела Вода | Правдико

Правдико

   

Почина момчето повредено во сообраќајката кај Рампа во Кисела Вода

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Стојанчо Андонов, 22-годишното момче што беше повредено од сообраќајката кај Рампа во Кисела Вода, утринава во 7.30 часот им подлегна на повредите. Момчето од Сингилиќ пет дена беше приклучено на апарати и се бореше за живот.

soobrakajka-rampa-860x680

Дејан Митровски – Урко, поранешниот шеф на обезбедувањето на експремиерот и актуелен лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, го управувал автомобилот марка „бмв“, кој пред пет дена учествуваше во сообраќајната несреќа во Кисела Вода на булеварот Борис Трајковски.

На возилата им се врши вонреден технички преглед, а одделот за криминалистичка техника ги анализира примероците од крв од момчето и од Митровски.

Според првичните информации, Митровски направил прекршок, поминувајќи две полни ленти во моментот кога го удрил мотоциклистот.

Извор: Мета

Препорачуваме

Партнери на Правдико