Почна продажбата на алкохол и по 19 часот | Правдико

Правдико

   

Почна продажбата на алкохол и по 19 часот

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Од денеска се укинува забраната за продажба на алкохол по 19 часот.

Собранието пред десетина дена ги изгласа измените на Законот за трговија, на предлог на Владата. Со измените се дозволува продажба на алкохол во киосците, но останува забраната за бензинските пумпи како и забраната за продажба на алкохол на лица помлади од 18 години.

Извор:Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико