Поднесена тужба за мобинг против Панчевски, поранешен претседател на Кривичен суд | Правдико

Правдико

   

Поднесена тужба за мобинг против Панчевски, поранешен претседател на Кривичен суд

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 21 декември е поднесена тужбата од Горан Стаменковски, вработен во Кривичниот суд, против поранешниот претседател на Основниот суд Скопје 1, Владимир Панчевски, потврди Основниот суд Скопје 2. Тужбата е поднесена за мобинг.

28122016145109_web_sud

– Тужбата е поднесена до овој суд на ден 21.12.2016 година и истата согласно оперативниот систем АКМИС е распределена кај судија во Одделот за работни односи, за понатамошно постапување по истата – инфомираат од ОС Скопје 2.

По разгледување на тужбата од страна на судија, ќе се свика рочиште за почнување на судскиот процес.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико