Полицаец убиен при напад на полициска станица во близина на Москва | Правдико

Правдико

   

Полицаец убиен при напад на полициска станица во близина на Москва

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицаец денеска е убиен при напад на сообраќајна полициска станица на автопат во близина на Москва.

rusija-napad-policija

Како што јавуваат руските медиуми, повикувајќи се на неименуван полициски извор, напаѓачите, кои најверојатно се од Северен Кавказ отвориле оган врз станица која се наоѓа на автопат источно од главниот град на Русија

Извор: Мета

Препорачуваме

Партнери на Правдико