Полицајка повредена во престрелка во Минхен | Правдико

Правдико

   

Полицајка повредена во престрелка во Минхен

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Неколку лица, меѓу кои и една полицајка, се повредени на железничката станица во Минхен, објави полицијата дополнувајќи дека не се работи за терористички напад.

Набргу по инцидентот полицијата го уапсила осумничениот.

Вооружениот инцидент се случи на перонот на станицата „Унтерфехринг“, во североисточното предградие на Минхен. Полицајката побарала од осомничениот документи за идентификација, но тој го извадил пиштолот и почнал да пука.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико