Полицајци нападнати во угостителски објект во Охрид | Правдико

Правдико

   

Полицајци нападнати во угостителски објект во Охрид

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Против две лица од Охрид поднесена е кривична пријава за напад врз службени лица.

 

„Пријавените Н. Т. (42) од селото Лактиње и Љ. Р. (57) од Охрид на 4 септември во угостителски објект на улицата Железничка во Охрид го нарушиле јавниот ред и мир по што Н. Т. упатил вербални навреди кон полициските службеници кои пристигнале, а потоа и физички ги нападнале спречувајќи ги во извршувањето на службените мерки“, велат од полицијата за овој случај.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико