Полицијата ги приведува Трајко Велјаноски и двајца бивши министри | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Полицијата ги приведува Трајко Велјаноски и двајца бивши министри

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полиција го приведува поранешниот претседател на Собранието и актуелен пратеник од ВМРО -ДПМНЕ Трајко Вељановски, дознава Радио Слободна Европа.

Од Јавното обвинителство кусо ни одговорија дека во моментов има одредена акција но дека сега не може да соопштат повеќе детали. Тоа велат дека ќе го сторат во текот на утрешниот ден. Од извори на истрагата за Радио Слободна Европа велат дека пратеникот Велјановски е приведен, додека поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиевски од куќен притвор е однесен до судија на претходна постапка. Истите извори велат дека меѓу приведените е и поранешниот министер за труд и социјална политика Спиро Ристоски.

Во судот во изминативе неколку дена во тек се завршните зборови на обвинетите по предметот за насилството во Собранието. Јавното обвинителство неодамна соопшти дека води истрага за организаторите на насилните настани на 27 април во Собранието.

Извор: Радио слободна Европа

Препорачуваме

Партнери на Правдико