Полицијата најде велосипеди украдени во 2019 година | Правдико

Правдико

   

Полицијата најде велосипеди украдени во 2019 година

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицијата пронајде украдени велосипеди во куќа во Скопје, а некои од нив им биле вратени на сопствениците.

Според информациите на МВР, на 25 март бил извршен претрес во домот на И. Р. (28) од Скопје, при што биле пронајдени пет велосипеди, кои биле одземени од татко му, кој бил присутен на претресот.

На 14 овој месец било извршено препознавање на велосипедите и два им биле вратени на сопствениците, а кои биле украдени во мај и јуни 2019 година.

МВР најави дека по целосно документирање и расчистување на случаите, ќе биде поднесена кривична пријава.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико