Полицијата трага по непознат сторител кој одзел торба со околу 140.000 денари од спортска обложувалница | Правдико

Правдико

   

Полицијата трага по непознат сторител кој одзел торба со околу 140.000 денари од спортска обложувалница

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Непознат маскиран сторител извршил разбојништво во спортска обложувалница во Гостивар.

Сторителот, како што информираат од полицијата со закана со пиштол од вработениот одзел торба во која имало околу 140.000 денари, по што побегнал. Кражбата се случила вчера во утринските часови.

Од полицијата информираат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико