Полицијата во Џенова заплени 333 килограми чист кокаин | Правдико

Правдико

   

Полицијата во Џенова заплени 333 килограми чист кокаин

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Италијанската финансиска полиција и царина заплениле 333 килограми чист кокаин во пристаништето Ла Специја, при што се уапсени и четири лица.

Дрогата била скриена во контејнери со гранит, а пристигнала од Бразил, пренесува АНСА.

Полицијата го следела контејнерот до тосканската провинција Маса-Карара пред да го заплени, а уапсени се еден италијански и тројца странски државјани.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико