Полицијата во Лос Анџелес уби 14-годишик | Правдико

Правдико

   

Полицијата во Лос Анџелес уби 14-годишик

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Припадниците на полицијата на Лос Анџелес уби 14-годишик откако отворил оган на нив, соопшти полициската управа.

los-angjeles

 

Полициската единица за борба против бандите истражувала повик на југот на градот, поврзан си вандализам. На пријавеното место затекнале две момчиња, од кои едното побегнало. Полицијата тргнала по него.

– Како што соопштија сведоци, осомничениот кој бегал извадил пиштол и почнал да пука кон полицајците – изјави шефот на полицијата Роберт Аркос.

Тинејџерот е идентификуван како Џеси Џејмс Ромеро, а прогласен е за мртов на местото на инцидентот.

Истражителите ќе го испитаат пиштолот од кој Ромеро пукал, а се верува дека момчето бил тесно поврзан со бандите кои доминираат на тоа подрачје.

Извор: Мета

Препорачуваме

Партнери на Правдико