Полицијата за утре забрани собири во Белград | Правдико

Правдико

   

Полицијата за утре забрани собири во Белград

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Сите седум собири што се пријавени во Белград за утре, кога се одбележува годишнината од страдањата во Сребреница, се забранети.

Belgrad

Собирот наречен „7.000“ први го пријавија од групата НВО, а потоа контрамитинг пријавиле и десничарските организации.

И Војислав Шешељ ги повика партиските симпатизери да се придружат на групата учесници на митингот „7.000“, но со четнички симболи и знамиња.

Извор: Мета.мк

Препорачуваме

Партнери на Правдико