Полициска акција во Гостивар и Тетово за непрописно престигнување | Правдико

Правдико

   

Полициска акција во Гостивар и Тетово за непрописно престигнување

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицијата спроведе акциска контрола во Тетово и Гостивар за санкционирање возачи кои непрописно престигнуваат.

 

„Во акцијата во Тетово контролирани се 40 возила, од кои 20 непрописно престигнувале, а за што биле изготвени 18 мандатни и два прекршочни платни налози. Со контролата во Гостивар биле опфатени 22 возила. 14 од нив непрописно престигнувале“, соопшти МВР.

На прекршителите изготвени им се прекршочни платни налози.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико