Полициска акција во Охрид, приведен поранешен градоначалник | Правдико

Правдико

   

Полициска акција во Охрид, приведен поранешен градоначалник

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

policija-2Полицијата спроведува голема полициска акција која почна утрово во Охрид. Од МВР за 24 Вести потврдија за акцијата во која се приведени и 13 лица, меѓу кои и поранешен градоначалник.

Полицијата веќе подолго време вршела истражни дејствија. Постојат сомневања дека организирана група, со криминалнии активности, се стекнала со противправна имотна корист од повеќе од два милиона евра.

Повеќе детали за акцијата МВР најавува подоцна во текот на денот.

Извор: 24 Вести

Препорачуваме

Партнери на Правдико