Полициска акција во Ваксинце | Правдико

Правдико

   

Полициска акција во Ваксинце

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицијата утрово спроведе акција во кумановското село Ваксинце, каде што илегално престојуваа голем број илегални мигранти.

112429

Според МВР акцијата е завршена. Според првичните информации, откриени се околу 120 илегални мигранти, од кои триесетина биле сместени по куќи во селото.

Против лица од Вакцинце за кои ќе се утврди дека криумчареле мигранти ќе бидат поднесени кривични пријави. Во акцијата е пронајдено и едно лице кое се барало по потерница за извршено убиство.

Повеќе информации за случувањата во Ваксинце, МВР најавува во текот на денот.

Извор: 24Вести

Препорачуваме

Партнери на Правдико