Полицискиот час го прекршиле 23 лица | Правдико

Правдико

   

Полицискиот час го прекршиле 23 лица

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Синоќа, 23 лица ја прекршиле забраната за движење, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Во однос на мерката за носење лична заштита на лицето регистрирани се 455 прекршоци.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување ширење на Ковид-19.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико