Полицискиот час го прекршиле 28 лица | Правдико

Правдико

   

Полицискиот час го прекршиле 28 лица

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Синоќа, констатирано е дека 28 лица не ја почитувале забраната за движење.

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија за мерката носење лична заштита на лицето регистрирани се 566 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид-19.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико