Полицискиот час го прекршиле 46 лица | Правдико

Правдико

   

Полицискиот час го прекршиле 46 лица

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во текот на изминатото деноноќие на ниво на целата држава полицискиот час го прекршиле 46 лица, при што приведени се 41, а за другите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки.

Според податоците на МВР, во однос на мерката за носење лична заштита на лицето регистрирани се 113 прекршоци.

Во последните 24 часа на 85 лица им се издадени решенија за изолација, а 18 лица потпишале изјави за самоизолација.

Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација и не се евидентирани прекршувања на мерките.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико