Полов напад врз тинејџер во Скопје | Правдико

Правдико

   

Полов напад врз тинејџер во Скопје

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Тринаесетгодишно дете било жртва на полов напад во вторникот вечер во паркот во близина на улица Самоилова во Скопје.

Како што соопшти МВР, М.Х. (39) од Скопје пријавил дека на 28.02.2017 околу 20.30 часот на ул. „Самоилова“, додека неговиот тринаесетгодишен син бил сам во паркот, дошол Р.А. (на возраст од околу 19-20 години ) и со употреба на сила го однел кај клупите, каде извршил полов напад врз него.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико