Полски навивачи се степаа во Скопје, четворица приведени | Правдико

Правдико

   

Полски навивачи се степаа во Скопје, четворица приведени

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полски навивачи вчера попладне се степале во кафуле во Скопје, во близина на плоштадот Македонија. Најмалку четири лица се приведени.

Кога пристигнала полицијата да интервенира, некои од учесниците во тепачката почнале да бегаат, но биле фатени.

Полските навивачи се дојдени во Скопје за денешниот натпревар меѓу репрезентациите на Македонија и Полска во 20.45 часот на Арената „Тодор Проески“ во квалификациите за Европското првенство во 2020.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико