Поради протест дел од улиците во Скопје ќе бидат затворени за сообраќај | Правдико

Правдико

   

Поради протест дел од улиците во Скопје ќе бидат затворени за сообраќај

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

mvrПоради најавен протест на Огранокот на Демократската унија за интеграција-Скопје во периодот од 17 часот па се до завршување на протестот затворени за сообраќај ќе бидат следните улици:

-Ул.„Ќемал Сејфула“ во двете насоки во правец на Ул.„Џон Кенеди“ до Ул.„Босна и Херцеговина“.

-Ул.„Александар Урдарески“ во правец на Ул.„Босна и Херцеговина“ до Ул.„Бутелска“ и

-Ул.„Цетинска“ од крстосница со Ул.„Христијан Тодоровски-Карпош“ до крстосница со Ул.„Натанаил Кучевишки“.

Партнери на Правдико