Посетите во затворот „Скопје“ ќе се закажуваат телефонски | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Посетите во затворот „Скопје“ ќе се закажуваат телефонски

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Постетите во истражниот затвор „Скопје“, во населбата Шуто Оризари, отсега ќе се закажуваат телефонски, соопшти денеска Основниот суд Скопје 1.

osnoven-sud-skopje

Оттаму информираат дека сите граѓани што сакаат да закажат посета треба да се јават на телефонскиот број 02/3115-706 и да ги остават своите податоци и податоците на лицето што сакаат да го посетат.

„Доколку ги исполнуваат условите за посета, судскиот службеник ќе ги контактира за точниот ден и за времето од денот кога може да ја рeализираат посетата. Затворот ќе биде мрежно поврзан со судот и така ќе добива соодветна евиденција за тоа кои граѓани, конкретниот ден, имаат дозвола за посета, додека затворот ќе испраќа повратна евиденција за тоа колку од посетите биле реализирани“, стои во соопштението на судот.

Граѓаните, информираат од судот, ќе имаат обврска, при посетата, да понесат лична карта или друг документ за лична идентификација. Единствено оние граѓани кои првпат поднесуваат барање за посета ќе мораат да дојдат во судот и да ги приложат сите неопходни документи за да се утврди во кое својство се со притвореното лице.

Од судот велат дека со овој систем значително ќе се намали времето за издавање на овие дозволи, а граѓаните нема да мораат за секоја посета да доаѓаат во судот и да поднесуваат ново барање.

„Посетите ќе може да се закажуваат секој работен ден и со тоа ќе се добие оптимално искористување на времето и на просторот во затворот“, информираат од судот.

Извор: Мета

Препорачуваме

Партнери на Правдико