Правдико

   

Постапка против тетовци што сакале да грабнат 11-годишно девојче

© Copyright 2018 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Тетовската полиција поведе постапка против двајца малолетници и еден 19-годишник од тетовското село Ларце поради сомнение за сторено кривично дело грабнување во обид.

Како што информираат од МВР, на 14 април годинава, во селото Ларце, лицата на возраст од 13, 17 и 19 години се обиделе на сила во автомобил да внесат 11-годишно девојче, кое успеало да им избега.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико