Потврдени 30 нови случаи позитивни на КОВИД- 19 | Правдико

Правдико

   

Потврдени 30 нови случаи позитивни на КОВИД- 19

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во изминатите 24 часа се потврдени 30 нови случаи позитивни на КОВИД- 19. Вкупната бројка на дијагностицирани изнесува 384 лица.

По градови:

Скопје-12,

Куманово – 8,

Прилеп – 9 и

Крива Паланка-1.

Во изминатото дено-ноќие направени се 342 теста, а вкупно досега 4.117 тестирања на Ковид-19.

Препорачуваме

Партнери на Правдико