Повик за учество на конференција на тема "новините во семејното и наследното право во граѓанскиот законик на РМ" | Правдико

Правдико

   

Повик за учество на конференција на тема “новините во семејното и наследното право во граѓанскиот законик на РМ”

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

logo (1)Адвокатската комора на Република Македонија, организира конференција на тема “Новините во семејното и наследното право во Граѓанскиот законик на РМ“, на која свои излагања ќе имаат Проф. Д-р. Дејан Мицковиќ и Доцент Д-р. Ангел Ристов, Правен факултет Јустинијан први.

Конференцијата ќе се одржи на ден 30 април 2014 година (среда) во хотел Континентал во Скопје – Кристална сала, со почеток од 15:00 часот.

Сите заинтересирани адвокати кои сакаат да земат учество на конференцијата, задолжително да се пријават во Адвокатска комора на Република Македонија на e – mail: d.georgiev@mba.org.mkили на телефоните 02/3212-452 и 02/3165-409, најдоцна до 29 април 2014 година.

Извор: Адвокатска комора на РМ

Препорачуваме

Партнери на Правдико