Повозрасно лице смртно претепано во Охрид | Правдико

Правдико

   

Повозрасно лице смртно претепано во Охрид

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Едно лице почина како последица на тепачка што вчера попладне се случи на улица „Будва“ во Охрид.

Портпаролот на СВР – Охрид Стефан Димоски ја потврди информацијата и најави повеќе информации во текот на денот.

Според првичните информации, до инцидентот дошло поради банална причина односно вербална расправија која преминала во жестока и насилна тепачка. Притоа смртно настрадало повозрасно лице на 60-тина години кое им подлегнало на здобиените тешки телесни повреди во тепачката.

Извор:Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико