Пожар во затвор во Охрид | Правдико

Правдико

   

Пожар во затвор во Охрид

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Синоќа околу 22 часот избил пожар во Казнено-поправната установа Охрид, при што опожарени биле две простории.

Од Министерството за внатрешни работи соопштија дека нема повредени, а засега се непознати причините поради коишто избил пожарот.

Полицијата прзема мерки за расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико