Познат порноактер обвинет за над 20 сексуални напади, му за заканува затворска казна од 250 години | Правдико

Правдико

   

Познат порноактер обвинет за над 20 сексуални напади, му за заканува затворска казна од 250 години

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Познатиот порноактер Рон Џереми во понеделникот беше обвинет за 20 дополнителни случаи на силување и сексуални напади, вклучително и врз 15-годишна, соопшти канцеларијата на јавниот обвинител во Лос Анџелес.

Џереми (67), едно од најголемите имиња во филмската индустрија за возрасни, беше обвинет во јуни за силување на три жени и сексуална злоупотреба на четврта, во случаи од 2014 година.

Новите обвиненија го зголемуваат бројот на неговите наводни жртви на 17, на возраст од 15 до 54 години и опфаќаат период од 16 години, посочува државното обвинителство.

Џереми во понеделникот во судницата во Лос Анџелес се изјасни дека не е виновен. Тој исто така ги негираше претходните обвинувања, а потоа напиша на „Твитер“: „Едвај чекам да ја докажам мојата невиност на суд! Ви благодарам на сите за поддршката“.

Сексуалната злоупотреба на 15-годишната за кое е обвинет наводно се случила на забава во Лос Анџелес во 2004 година. Многу други инциденти се случиле во бар во Западен Холивуд, се вели во соопштението.

Доколку биде осуден, Џереми се соочува со можна затворска казна од повеќе од 250 години, пренесува „Ројтерс“.

Џереми се појавува во над 2.000 филмови за возрасни од кои првите се снимени во 70-тите години на минатиот век.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико