Правото на приватност и сајбер просторот | Правдико

Правдико

   

Правото на приватност и сајбер просторот

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

10637861_889720094390864_867600706_n-200x300Техничко – технолошкиот напредок самиот по себе наложува постојано користење на компјутерите и интернетот како најголема цивилизациска придобивка. Сајбер просторот е реален и истиот од една страна носи со себе огромен број на придобивки, додека пак од друга страна има и своја негативна страна. Интернетот од неговото појавување па до денес стана незаменлив дел од човековиот живот воопшто, а тенденцијата е дека бројот на корисниците постојано расте. Преку порастот на корисниците се олеснува протокот на информациите.  

Автор: м-р Марјан Габеров

Прочитај ја целата статија ТУКА

Препорачуваме

Партнери на Правдико