Прегазен 35-годишен крушевчанец кога во него удрило возило со прилепски ознаки | Правдико

Правдико

   

Прегазен 35-годишен крушевчанец кога во него удрило возило со прилепски ознаки

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Вчера, во 13.30 часот, било пријавено дека во Прилеп, на улицата Орде Чопела, патничко возило „опел вектра“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од Б. С. (34) од Прилеп, удрило во О. Џ. (35) од с. Белушина, Крушевско.

О. Џ. добил тешки телесни повреди констатирани во Општата болница во Прилеп.

Извршен бил увид од екипа од Полициската станица Прилеп, соопштија надлежните.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико