Прегазен малолетен пешак во Виница | Правдико

Правдико

   

Прегазен малолетен пешак во Виница

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Возило удри во малолетен пешак на улицата Ванчо Прке во Виница.

Со возилото управувал 67-годишник од селото Градец.

„Во незгодата пешакот добил тешки телесни повреди, констатирни во Клиничкиот центар – Штип“, соопшти МВР.

Извршен бил увид на местото на незгодата од екипа од Полициската станица Виница.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико