Прегазен велосипедист 10-годишник во Битола | Правдико

Правдико

   

Прегазен велосипедист 10-годишник во Битола

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 07.07.2020 во 18.06 во СВР Битола било пријавено дека на крстосница од ул,,Димо Наредникот“ и ул,,Сотка Џигиџик“ во Прилеп, патничко возило „мазда”, со прилепски ознаки, управувано од Н.Г.(52) од Прилеп, удрило во велосипед, управуван од 10-годишник. Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот, констатирани во Градска болница Прилеп, каде бил пренесен за укажување лекарска помош. Увид извршила екипа на ПС Прилеп.

Партнери на Правдико