Прекршочни за 361 лице за неносење маска | Правдико

Правдико

   

Прекршочни за 361 лице за неносење маска

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 361 прекршок.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико