Претепан затвореник во затворот Идризово | Правдико

Правдико

   

Претепан затвореник во затворот Идризово

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Вчера, околу 16.00 часот во Казнено – поправната установа Идризово затвореникот Р.Ѓ. (45) од село Јурумлери, скопско, бил удрен во пределот на носот од страна на затвореникот А.К.

На Р.Ѓ. му била укажана медицинска помош во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје и му биле  констатирани тешки телесни повреди.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико