Претрес во Битола, пронајдена дрога, приведен дилер | Правдико

Правдико

   

Претрес во Битола, пронајдена дрога, приведен дилер

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 13.12.2022 во 14.10 часот во Битола, полициски службеници од Криминалистичката полиција и Полициската станица од општа надлежност Битола го лишиле од слобода В.М.(22) од Битола.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени прашкаста материја и предмети со остатоци од прашкаста материја.

Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Препорачуваме

Партнери на Правдико