Претрес во Битола, пронајдени марихуана и муниција | Правдико

Правдико

   

Претрес во Битола, пронајдени марихуана и муниција

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 04.02.2021 во 11.30 часот во Битола од полициски службеници од СВР Битола е лишена од слобода М.З.(24) од Битола. По претходно издадена судска наредба и при извршен претрес во дом и помошни простории биле пронајдени и одземени марихуана и семки, а од нејзиниот татко Т.З.(48) од Битола при претресот биле одземени 48 парчиња муниција за карабин. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Препорачуваме

Партнери на Правдико