Претрес во Скопје, пронајдена дрога, приведен дилер | Правдико

Правдико

   

Претрес во Скопје, пронајдена дрога, приведен дилер

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Денеска (21.11.2022) полициски службеници од Единицата за недозволена трговија со дрога при СВР Скопје го лишиле од слобода П.П.(25) од Скопје. По претходно добиени оперативни сознанија и судска наредба, бил извршен претрес во неговиот дом, при што биле пронајдени и одземени ококу еден килограм марихуана и две дигитални ваги.

Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава

Препорачуваме

Партнери на Правдико