Претреси во Синѓелиќ – пронајден пиштол и хероин, приведено е едно лице | Правдико

Правдико

   

Претреси во Синѓелиќ – пронајден пиштол и хероин, приведено е едно лице

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Изутринава околу 6  часот во скопското село Синѓелиќ од страна на Единицата за недозволена трговија со дрога при СВР Скопје извршен е претрес во дом на С.А (32) и на уште неколку локации и при тоа пронајдено е огнено оружје „застава“,со 9 куршуми, хероин и  една дигитална вага.

Притоа приведен е С.А.. По документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти полицијата.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико