Презентација на анализата „Унифицирање на судската пракса во Македонија: Mожности наспроти предизвици.“ | Правдико

Правдико

   

Презентација на анализата „Унифицирање на судската пракса во Македонија: Mожности наспроти предизвици“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

mcmurray-law-office-teamНа 3 декември 2015 година Центарот за правни истражувања и анализи од Скопје организира презентација на анализата „„Унифицирање на судската пракса во Македонија: Mожности наспроти предизвици.“

Аналзата е е дел од проектот „Поддршка за воспоставување на унифицирана судска пракса во македонскиот правен систем“, кој го спроведува  Центарот за правни истражувања и анализи од Скопје со поддршка на Британската Амбасада Скопје.

На настанот ќе се обратат:

–       Аднан Јашари, Министер за правда на Република Македонија

–       Чарлс Гарет,  Британски амбасадор во Република Македонија

–       Лидија Стојкова-Зафировска, Претседателка на Центарот за правни истражувања и анализи.

Настанот ќе се одржи во Холидеј Ин со почеток во 10:30 часот

Препорачуваме

Партнери на Правдико