Пријава за двајца стружани фатени со марихуана во Калишта | Правдико

Правдико

   

Пријава за двајца стружани фатени со марихуана во Калишта

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Е.Р.(20) од село Калишта и П.И.(24) од село Велешта, поради „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

Во саботата, во село Калишта, при преглед над второпријавениот полициски службеници пронашле и одзеле марихуама, којашто претходно ја купил од првопријавениот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико